• Slávik Slovenska

• Dňa 27. apríla 2023 sa v našej ZŠ uskutočnilo školské kolo v speve ľudových piesní - Slávik Slovenska. Súťažilo 12 žiakov v troch kategóriach. V prvej kategórii súťažili žiaci 1. - 3. ročníka: Ema Lieskovská a Matej Mihalička - 1. roč., Sofia Benčeková, Lilien Elizabeth Zacharová - 2. roč.,  Filip Fides, Tamara Ondrejmišková, Viktória Šurdová - 3. roč.. V druhej kategórii  súťažili žiaci 4. a 6. ročníka: Martin Garaj, Dorota Kukučková - 4. roč., Viktória Benčeková - 6. roč. a v tretej kategórii súťažili  Veronika Minárová - 7. roč. a Zuzana Garajová - 8. roč. Svojím kultivovaným prejavom sa snažili intonačne, melodicky aj rytmicky správne zaspievať ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska. Štvorčlenná porota vyhodnotila spevácke výkony súťažiacich nasledovne:

I. kat.   1. miesto - Ema Lieskovská (1. roč.)

2. miesto -  Lilien Elizabeth Zacharová ( 2. roč.)

3. miesto - Sofia Benčeková (2. roč.)

II. kat.  1. miesto -   Dorota Kukučková (4. roč.)

2. miesto -  Viktória Benčeková (6. roč.)

3. miesto -  Martin Garaj  (4. roč.)

III. kat. 1. miesto -   Zuzana Garajová (8. roč.)

2. miesto - Veronika Minárová (7. roč.)

Všetkým zúčastneným súťažiacim blahoželáme.

Súťažiaci, ktorí sa umiestnili v jednotlivých kategóriach na 1. miestach sa zúčastnili 12. mája 2023  v Zlatých Moravciach , kde sa konal 31. ročník OK - Slávik Slovenska. Našu školu v speve ľudových piesní reprezentovali Ema Lieskovská - 1. roč., Dorota Kukučková - 4. roč., Zuzana Garajová - 8. roč. a na hudobnom nástroji ich doprevádzala žiačka 8. roč. Adela Minárová. Hoci súťažiace podali naozaj skvelý spevácky výkon, nepodarilo sa im získať žiadne umiestnenie.

Blahoželáme.