• Okresné kolo Šalianskeho Maťka

• Dňa 23.februára 2024 sa v ZŠ mojmírova v Zlatých Moravciach konalo okresné kolo v prednese povesti  Šaliansky Maťko. Našu školu v ňom reprezentovali víťazky školského kola Lilien Elizabeth Zacharová (I.kategória) a Hana Rubaninská (III.kategória). Hoci sa dievčatám nepodarilo umiestniť na stupňoch víťazov, školu reprezentovali so cťou. Obom dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a prajeme im veľa úspechov v zdokonaľovaní ich prednesu.

• Testovanie 9

• Testovanie 9 je určené žiakom 9. ročníka ZŠ a 4. ročníka gymnázií a tanečných konzervatórií s osemročným vzdelávacím programom a 1. ročníka stredných škôl s päťročným vzdelávacím programom v SR s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským, vrátane žiakov so zdravotným znevýhodnením. Cieľom testovania je:

• získať obraz o výkonoch žiakov pri výstupe z druhého stupňa ZŠ (ISCED 2) a monitorovať úroveň ich pripravenosti na ďalšie štúdium (ISCED 3)
            • porovnať výkony jednotlivých žiakov a škôl
            • poskytnúť školám, riadiacim orgánom a širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu o úrovni vedomostí a zručností žiakov v testovaných predmetoch, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania
          • Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 5.februára 2024 sa konalo okresné kolo DO, v ktorom nás reprezentovali 2 žiačky 9.ročníka - Zuzana Garajová a Liliana Gašparíková. Dievčatá sa museli popasovať s náročným 100-bodovým testom, ktorý pozostával z 3 častí. Monotematická časť bola venovaná slovenským hradom, zámkom a kaštieľom. Ďalej test tvorili otázky z učiva daného ročníka , t.j. dejiny prvej svetovej vojny a medzivojnového obdobia a nakoniec regionálne dejiny. Liliana Gašparíková sa umiestnila na 2.mieste a bude našu školu opäť reprezentovať v KK DO v Leviciach, ktoré sa uskutoční 19.apríla 2024. Liliane blahoželáme a držíme jej päste aj v ďalšom kole súťaže.

• Prerušenie školského vyučovania

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia RÚVZ v Nitre sa od 7. 2. 2024 do 13. 2. 2024 prerušuje školské vyučovanie v 1. – 9. ročníku z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov.

Nástup do školy je 14. 2. 2024.

Strava v školskej jedálni je pre všetkých odhlásená automaticky.