• Pohľadnice z Talianska

• Ako každý rok, tak aj tento, sme sa zapojili do projektu výmeny vianočných pohľadníc so zahraničnou školou. Tento rok to bola základná škola z Talianska, konkrétne z obce Galatone. Naši žiaci 5. až 9. ročníka vlastnoručne vyrobili vianočné pohľadnice, do ktorých v anglickom jazyku napísali krátky text- predstavili seba, svoju obec, záujmy, pridali krátke venovanie a vianočné prianie. To isté nám napísali aj naši talianski priatelia, a dňa 20.12.2023 sme sa s nimi videli aj on-line. Navzájom sme sa pozdravili a zaspievali sme si vzájomne naše tradičné piesne v slovenčine aj v taliančine. Naši priatelia nám na konci zaželali Veselé Vianoce v slovenčine a my sme im tiež zapriali ich slávne BUON NATALE. Veľmi nás tešia tieto vzájomné spolupráce so zahraničnými školami, kde si môžme precvičovať angličtinu "naostro".

• Riaditeľ Základnej školy, Školská 289, Obyce oznamuje, že udeľuje žiakom 1. - 9. ročníka Základnej školy, Školská 289, Obyce dňa 22. decembra 2023 riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

• 1.miesto v medzinárodnom finále Woca Bee.

• V dňoch 28. a 29. novembra naši žiaci súťažil v medzinárodnom finále Woce Bee za účasti 24 tried z 8 krajín /Nemecko, Slovensko, Rakúsko, Španielsko, Francúzsko, Maďarsko, Chorvátsko, Česko/. Naši žiaci si v tomto historicky prvom veľkom medzinárodnom finále vybojovali úžasné 1.miesto. Ich denný priemer woca pointov predstavoval 29 072 bodov.

Súťaž prebehla pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Nesmierne sa tešíme z úspechu našich žiakov, ktorí statočne bojovali!