• Regionálne lesnícke dni

• V utorok 25. apríla 2023 sa konal v blízkych Topoľčiankach 1. ročník Regionálnych lesníckych dní. Zamestnanci štátneho podniku Lesy SR nachystali v parku pútavé spoznávanie lesa pre žiakov základných škôl. Ich cieľom bolo vzdelávať deti hravou formou pomocou názorných ukážok aj demonštračných predmetov. Účastníkmi boli aj naši školáci, ktorým bol les predstavený pomocou aktivít na pripravených trinástich stanovištiach. Dozvedeli sa, ako funguje les, ako nezanedbať starostlivosť o lesné ekosystémy. Zoznámili sa so sokoliarstvom i s chovom poľovníckych psov. Získali informácie o živote včiel i práci včelára. Oboznamovali sa s činnosťami, ktoré vykonávajú lesníci. Skúšali identifikovať stopy lesných zvierat. Absolvovali vedomostný test a videli mnoho iných zaujímavostí. Žiaci si toto pestré dopoludnie užili a tešia sa na ďalšie lesnícke dni v budúcom roku.

• Čerstvé hlavičky

• Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky,

čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.

Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Čerstvé hlavičky od Kauflandu. Prosíme, pomôžte nám vyhrať.

Stačí, ak na stránke cerstvehlavicky.sk nájdete našu školu a zahlasujete za ňu. Hlasovať môžete raz denne.

Každý hlas sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2023/2024.

Hlasovanie prebieha od 20. apríla do 31. mája 2023 na stránke www.cerstvehlavicky.sk.

Ďakujeme za každý hlas, ktorým podporíte dodávku vitamínov pre našich žiakov.

• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 3. apríla 2023 sa v Leviciach konalo krajské kolo DO. Našu školu v ňom reprezentovala víťazka okresného kola Dejepisnej olympiády kategórie D (žiaci 8. ročníka) Liliana Gašparíková. Liliana sa s náročným 100-bodovým testom vysporiadala veľmi dobre a získala 81 bodov. Podarilo sa jej umiestniť na peknom 5. mieste. Od prvého miesta ju  delilo iba 10 bodov.

Liliane blahoželáme a prajeme jej ešte veľa úspechov v ďalších súťažiach, ktoré ju ešte v tomto školskom roku čakajú.

• Deň narcisov 2023

• Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia. 20. APRÍLA JE DEŇ NARCISOV.

Pripnite si malý kvietok na podporu onkologických pacientov. Partnerom zbierky sa opäť stala aj naša škola. Podporiť Ligu proti rakovine môžete dobrovoľným príspevkom.

Zbierka sa uskutoční v priestoroch školy v čase od 8:00 do 10:30 hod. (pre žiakov a zamestnancov školy) alebo v centre obce v čase od 11:00 do 11:30 hod. (pre občanov obce).

Viac o možnostiach prispenia i o tom, ako pomáha Liga proti rakovine, nájdete na www.dennarcisov.sk

Ďakujeme!

• TVORBA Z ODPADU – súťaž

• Pri príležitosti DŇA ZEME vyhlasujeme súťaž o „Najzaujímavejší výrobok vytvorený z odpadového materiálu“. Hodnotí sa  nápaditosť, kreativita a využitie výrobku. Zapojiť sa môže každý, stačí priniesť výrobky vytvorené z odpadu do školy najneskôr do 21. 4. 2023 (piatok).

• Mapa môjho budúceho sveta

• Na hodinách výtvarnej výchovy v 5. - 9. ročníku sme tvorili práce na tému Mapa môjho budúceho sveta, ktorá je tento školský rok témou umelecko-kartografickej súťaže DETSKÁ MAPA SVETA vyhlásenou Kartografickou spoločnosťou SR a Geografickým ústavom SAV. Do súťaže zasielame výtvarné práce Laury Halásovej (6. r.), Viktórii Benčekovej (6. r.), Zary Drexlerovej (7. r.), Andrey Solárovej (7. r.), Veroniky Minárovej (7. r.) a Anetty Šabovej (9. r.). Držíme palce!

• Biologická olympiáda kat. D (6. - 7. r.)

• 24. marca 2023 sa konalo školské kolo biologickej olympiády kat. D, ktorá je určená pre žiakov 6. - 7. ročníka. Do súťaže sa zapojilo 8 žiakov. Úspešnými riešiteľmi sa stali Viktória Benčeková, Timotej Pavelka, Maximilián Ivanič a Sára Minárová. V okresnom kole nás budú reprezentovať Viktória Benčeková a Timotej Pavelka.  Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

• Vesmír očami detí

• Po vyhodnotení krajského kola súťaže "Vesmír očami detí" v III. kategórii (žiaci 7. - 9. r.) do celoslovenského kola postúpila výtvarná  práca žiačky našej školy Alice Juríkovej.

• Krajské kolo biologickej olympiády kat. C (8. - 9. r.)

• Dňa 17. marca 2023 sa v Nitre uskutočnilo krajské kolo biologickej olympiády v kategórii C. Našu školu reprezentovala víťazka okresného kola Liliana Gašparíková (8. r.). V teoreticko-praktickej časti ukázala porote, že jej vedomosti z oblasti biológie sú na  vynikajúcej úrovni a  stala sa úspešnou riešiteľkou. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a  želáme veľa ďalších úspechov.

• Jazykový kvet 2023

• Po dlhom období sme sa opäť zapojili do súťaže Jazykový kvet. Je to súťaž v prednese poézie a prózy v cudzom jazyku. Našu školu v tejto súťaži reprezentovali traja žiaci: Nera Valašíková zo 4.triedy s básňou od Judith Viorst Mother doesn´t want a dog, Patrik Kliský zo 7.triedy s básňou od Jo Hirajo s názvom Remember a Zara Drexlerová zo 7.triedy, ktorá súťažila s vlastnou tvorbou- Love Circle, v kategórii monodráma. Aj keď sa nám tento rok nepodarilo postúpiť do krajského finále, nezúfame, a už teraz sa tešíme na budúci ročník tejto veľmi inšpiratívnej súťaže. Všetkým trom súťažiacim úprimne ďakujeme za účasť.

Súťažné príspevky: