• Školský výlet deviatakov

• V dňoch 24.-25.6.2024 sa deviataci vybrali na chatu Hájenka do Novej Bane, časť Bukovina. V krásnej prírode prežili posledný výlet zo základnej školy. Absolvovali krátku túru k Starohutskému vodopádu, zahrali si spoločenské hry, opekali si. Domov odchádzali síce unavení, ale spokojní. Určite im zostanú pekné spomienky.

• Školský výlet Bratislava

• Dňa 20.júna 2024 sa 15 žiakov siedmeho ročníka vydalo na výlet do Bratislavy. Ich púť sa začala v skorých ranných hodinách na železničnej stanici v Zlatých Moravciach. V Bratislave si užili 2 hodiny vo vedecko-zábavnom centre Aurélius, kde si pozreli laserovú show a mohli vyskúšať množstvo exponátov z oblasti prírodných vied. MHD sa presunuli do centra mesta, kde navštívili Motýlí dom a následne sa vydali vláčikom na prehliadku najznámejších dominánt Bratislavy. Z Bratislavy sa vrátili vo večerných hodinách unavení, ale plní dojmov.

• Deň Zeme

• Deň Zeme 22.4. naša škola oslávila viacerými aktivitami. Tento dôležitý deň  pre našu planétu si pripomíname už od roku 1970.  Všetci  sme  prišli  oblečení v zelenej farbe, ktorá je farbou prírody.   Niekedy je náročné si uvedomiť skutočnosť, že my  sme súčasťou prírody a pri tom ju sami deň čo deň znečisťujeme a niekedy bezhlavo nakupujeme a produkujeme odpad, ktorý zahlcuje našu planétu a zabíja rastliny a živočíchy.

Pre žiakov sme zorganizovali besedu Požičaná planéta, kde nám pán Blaško sprostredkoval svoje zážitky z cestovania po svete, kde sleduje ako sa naša Zem mení stále k horšiemu a poukázal na alarmujúcu stav našej planéty.

V neposlednom rade sme  vyčistili  prostredie školského areálu, kde trávia žiaci každý deň veľa času pri  rôznych hrách.

• Geografická olympiáda

• Žiaci našej školy sa v utorok 12. 3. 2024 zúčastnili okresného kola Geografickej olympiády v Zlatých Moravciach. Svoje vedomosti mohli predviesť v teoretickom teste a praktických úlohách s mapou. Výhercovia školského kola, ktorí nás reprezentovali  v okresnom kole - Liliana Gašparíková, Zuzana Garajová, Timotej Pavelka, Samuel Hutka, Michael Minár a Diana Kováčová. Všetci chlapci boli úspešnými riešiteľmi okresného kola a Liliana Gašparíková sa umiestnila na 3. mieste vo svojej kategórii a postúpila do krajského kola, ktoré sa konalo 16. apríla 2024 v Gymnáziu Zlaté Moravce. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Prvá pomoc na našej škole

• Každú chvíľu niekto potrebuje prvú pomoc a neraz sú rozhodujúce prvé minúty. Vieme ju však poskytnúť?

27. marca 2024 do našej školy zavítali zdravotníci Slovenského červeného kríža. Cieľom ich návštevy bolo prístupnou formou oboznámiť našich žiakov so zásadami prvej pomoci. Zaujímavo strávené hodiny boli naplnené teóriou, ukážkami, ale aj nácvikom praktických zručností pri poskytovaní prvej pomoci.

• Biologická olympiáda

• Žiaci našej školy sa pravidelne zapájajú do  biologickej olympiády, v ktorej dosahujú veľmi pekné umiestnenia. Tak tomu bolo aj tento školský rok. V kategórii mladších žiakov nás reprezentovali víťazi školského kola Timotej Pavelka a Maximilián Ivanič (7. ročník), ktorí boli úspešnými riešiteľmi okresného kola. V kategórii starších žiakov nás reprezentovali žiačky 9. ročníka. Laura Kováčová bola úspešná riešiteľka okresného kola. Liliana Gašparíková sa umiestnila na 1. mieste v okresnom kole a postúpila do  krajského kola, ktoré sa konalo 18. 3. v Nitre. Stala sa úspešnou riešiteľkou krajského kola biologickej olympiády. Všetkým ďakujeme  za ich usilovnosť pri príprave a za krásnu reprezentáciu našej školy.

• Základná škola - 037 633 22 04
          Školská jedáleň (odhlasovanie stravy) - 0915/330198