• Čo šepká les

• Naši žiaci 5. ročníka Erik Ivanička, Maximilián Ivanič, Timotej Pavelka a Matúš Solčiansky sa zúčastnili 21.6. 2022  súťaže ČO ŠEPKÁ LES.Táto súťaž  má už desaťročnú tradíciu, ale naša škola sa zapojila prvýkrát.. Súťaž bola v prekrásnom prostredí kaštieľa vo Svätom. Antone. Už pri registrácii dostali tričká a šiltovky s logom súťaže.

Chlapci súťažili  v desiatich disciplínach:

- poznávanie plemien poľovných psov

- poznávanie zvierat, vtákov a plazov

- stromy, listy a plody

- stopy zvierat

- počúvanie a určovanie zvukov zvierat

- sadenie stromčekov

- zhotovenie vtáčej búdky

- poznávanie Štiavnických vrchov.

Po absolvovaní všetkých úloh ich čakal výborný poľovnícky guláš a za úspešné zvládnutie súťaže dostali pamätný list a tašku s darčekmi. Chlapci si tento deň veľmi užili, získali množstvo krásnych zážitkov a nových vedomostí a už teraz sa tešia na budúci 11. ročník súťaže. Za pomoc s prípravou patrí poďakovanie p. Kataríne Garajovej.

• Rozlúčková slávnosť a koncoročný výlet deviatakov

• V piatok 3. 6. 2022 sa naši deviataci počas rozlúčkového večierka stretli s vyučujúcimi, ktorí ich sprevádzali na ceste za vzdelaním. Slovami vďačnosti počas príhovoru, spoločným tancom, krátkym videom zostaveným z fotografií a videí z minulých rokov, rozhovormi o veselých spomienkach, ktoré zažili počas navštevovania ZŠ, pri chutnom jedle a vynikajúcej torte, sme si užili jedinečné chvíle.

Po tejto milej udalosti sa v utorok a stredu 7. a 8. 6. 2022 vydali na svoj posledný spoločný výlet do Vyhní. Ubytovali sa v útulnom penzióne Kolkáreň, v ktorom si – ako signalizuje jeho pomenovanie – zahrali kolky takým spôsobom, aký používali obyvatelia obce v tomto zariadení už od roku 1959. Spravili si prehliadku dediny počas nenáročnej vychádzky, na miestnom ihrisku si pochutili na dobrotách pri opekačke, vybláznili sa v bazénoch hotela Sitno, osviežili sa miešanými ovocnými a mliečnymi nápojmi v reštaurácii Thermal, nasýtili sa pizzou v Taverne No. 1, smiali sa počas večera plného zábavy. Na spiatočnej ceste si pomaškrtili na zmrzline z Novej Bane a záverečné kilometre mali obohatené vtipným cestopisným výkladom o prírodných a kultúrnych pozoruhodnostiach v okolí trasy smerujúcej do Obýc.

Sme radi, že sme s deviatakmi strávili mnoho humorných príhod a do ďalšieho štúdia im želáme čo najviac úspechov.

• Riaditeľ Základnej školy, Školská 289, Obyce oznamuje, že udeľuje žiakom 1. – 9. ročníka Základnej školy, Školská 289, Obyce dňa 15. júna 2022 riaditeľské voľno z dôvodu zapojenia všetkých vyučujúcich do protestného zhromaždenia.

• Deň rodiny a Deň detí

• V dňoch 31. 5. a 1. 6. 2022 sme v našej škole športovali. Zapojili sme sa a zorganizovali oslavy Olympijského dňa pre všetkých žiakov a rodičov našej školy. Na základe troch pilierov propagujúcich olympizmus, ktorými sú POHYB, VZDELÁVANIE a POZNÁVANIE sme súťažili v rôznych športových a zábavných disciplínach. Počas Dňa rodiny sme zapojili rodičov, súrodencov, starých rodičov, ale aj susedov a počas olympijského dňa detí sme spojili sily v zmiešaných družstvách žiakov z rôznych ročníkov našej školy. Počasie nám prialo, a preto sme podávali svoje najlepšie výkony. Tri najlepšie družstvá boli ocenené medailami a športovými vakmi od Slovenského olympijského výboru a všetky deti boli ocenené sladkou odmenou a športovou fľašou od rodičovského združenia.

V roku 2022 pridal Medzinárodný olympijský výbor k tradičným trom pilierom aj štvrtý „SPOLOČNE PRE LEPŠÍ SVET“. Ten má byť každý rok venovaný jednej téme. V roku 2022 je touto témou MIER.

#OlympicDay #MoveForPeace

• HVIEZDY NÁS SPÁJAJÚ - ASTRONÓMIA BEZ HRANÍC

• Dňa 20.apríla 2022 sa 5 žiakov siedmeho ročníka - L.Gašparíková, Z.Garajová, L.Kováčová, A.Minár a   A.Minárová - zúčastnilo semifinále medzinárodnej vedomostnej astronomickej súťaže, konanej v priestoroch Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Súťažiaci museli vyriešiť testy týkajúce sa histórie astronómie, teoretické i praktické úlohy. Na záver si mohli prezrieť priestory hvezdárne a planetárium.