Dňa 8.novembra 2013 zažili žiaci prvého ročníka našej školy netradičný školský deň. Uskutočnila sa slávnostná imatrikulácia – prijatie prvákov do cechu žiackeho. Táto pekná akcia je už na našej škole tradíciou. Štrnásť prvákov muselo zvládnuť disciplíny ako recitovanie básne, poznávanie čísel, spev pesničky, jenoduché pohybové úlohy... Dokázali, že sú šikovní a po zložení sľubu môžu byť všetci pasovaní za žiakov Základnej školy v Obyciach.
Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Tváričky im žiarili šťastím a z tejto milej akcie si odnášali pamätné listy, drobné darčeky a spolu s nami prítomnými hlavne nezabudnuteľné zážitky. Želáme im veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole!