Novinky Fotoalbum Známky Pre rodičov Elektronická prihláška Jedálny lístok Školská jedáleň Kontakt
Utorok 18. 1. 2022
Počet návštev: 2719626

Narodeniny a meniny

Zajtra (Streda 19.1.2022)
Sára Minárová (V.)
Pozajtra (Štvrtok 20.1.2022)
Samuel Hutka (V.)
Viktória Šurdová (II.)
Sebastián Gregor (II.)

Vitajte na stránkach našej školy

Škola blízka prírode a ľuďom

• Geografická olympiáda - školské kolo

24. novembra 2021sa konalo školské kolo geografickej olympiády pre žiakov 5. – 9. ročníka.

V kategórii G súťažili 2 žiaci Dominika Marečeková (9.roč.) a Jakub Csajka (8.roč.), obaja boli úspešní riešitelia a postupujú do okresného kola.

V kategórii F si zmeralo sily 6 žiačok zo 7. ročníka - Liliana Gašparíková, Adela Minárová, Laura Kováčová, Kristína Ďurišová, Liliana Ciroková, Zuzana Garajová. 1. miesto získala Liliana Gašparíková, 2. miesto Laura Kováčová a 3. miesto Zuzana Gašparíková a budú nás reprezentovať v okresnom kole.

• Medzinárodná výmena vianočných pohľadníc

V mesiaci december sa žiaci 4. až 9. ročníka zúčastnili medzinárodného eTwinningového projektu Exchanging christmas cards. Žiaci vyrábali vianočné pohľadnice, ktoré putovali do rôznych krajín ako: Poľsko, Česko, Ukrajina, Rumunsko, Španielsko, Slovinsko, Francúzsko, Grécko, Turecko, Kanárske ostrovy... Súčasťou pohľadnice bol krátky text v anglickom jazyku, v ktorom žiaci napísali ako oslavujú Vianoce, pridali krátky vinš a milú kresbu. Samozrejme, za krátky čas sme sa aj my dočkali pohľadníc od našich zahraničných partnerov. Vinše, kresby a krátke priania v ich jazyku aj v angličtine nás veľmi potešili a utvrdili nás v tom, že aj v týchto ťažkých časoch aké práve prežívame, sa dokážu deti z rôznych kútov sveta spojiť v dobrote a prejaviť si navzájom podporu. Tento projekt nekončí, po novom roku nás čaká on-line stretnutie na tému Christmas- Vianoce.

• Dištančné vzdelávanie od 09. 12. 2021 pre žiakov 2. stupňa ZŠ

Na základe vyhlášky č. 289 RÚVZ v Nitre sa od 09. 12. 2021 prerušuje prezenčné vzdelávanie pre žiakov 2. stupňa základných škôl v okrese Zlaté Moravce. Z uvedeného dôvodu sa budú žiaci 2. stupňa vzdelávať dištančne. Žiaci 5. – 9. ročníka sú odhlásení zo stravovania.

Žiaci 1. stupňa zostávajú na prezenčnom vzdelávaní podľa upraveného rozvrhu hodín. ŠKD pre prihlásených žiakov bude v prevádzke do 15:15 hod.

• Krúžková činnosť

Krúžková činnosť je od 25. 11. 2021 až do odvolania zrušená.

Ďakujeme za pochopenie.

• Povinnosť nosiť rúško od 25. 11. 2021

V súvislosti s prevádzkou škôl a školských zariadení sa s účinnosťou od 25. 11. 2021 zavádza povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest rúškom, šálom alebo šatkou. Žiaci nosia rúško po celý čas zdržiavania sa v priestoroch školy. Prosíme rodičov, aby svojim deťom zabezpečili minimálne 2 ks rúšok. Ďakujeme.

• Domáca karanténa pre žiakov 9. ročníka

Na základe rozhodnutia RÚVZ v Nitre sa od 19. 11. 2021 do 26. 11. 2021 prerušuje prezenčný výchovno-vzdelávací proces v 9. ročníku z dôvodu karanténneho opatrenia kvôli potvrdenému výskytu COVID-19. Žiaci 9. ročníka prechádzajú na dištančný spôsob vyučovania.